Menu Zamknij

Ekobiura – cz2

Odpowiedzialność za środowisko

Ekologia wkroczyła w nasze życie, w zasadzie w każdą najmniejszą dziedzinę życia. Znakiem firmowych stała się odpowiedzialność za środowisko. Ponieważ w pracy spędzamy 1/3 naszego życia, warto pracę zorganizować tak, żeby jak najmniej szkodzić środowisku. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej przekonują do ekologicznej pracy swoich pracowników. Co zatem może zrobić każdy pracownik aby mniej zanieczyszczać środowisko w pracy?

Papier, drukarka, komputery to nie wszystko w ekologii.

Przede wszystkim należy oszczędzać papier. Warto w tym celu drukować po obu stronach, a po zużyciu wyrzucić go do specjalnego pojemnika przeznaczonego na papier. Komputer, który nie pracuje należy bezwzględnie wyłączyć aby niepotrzebnie nie zużywać energii. Należy zwrócić uwagę również na to, żeby w kontaktach nie trzymać ładowarek, bez względu na to, czy jest podłączony do nich sprzęt czy też nie. Należy wyłączać światło i inne niepotrzebne urządzenia. Ponieważ optymalna temperatura w pomieszczeniu to 20-21 stopni, warto zrezygnować z klimatyzacji. Urządzenia energooszczędne to zakup, który się opłaci. Przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla i zużycia energii. Warto też zastanowić się nad lokalizacją biura i umożliwić pracownikom dotarcie do pracy transportem publicznym. Jeśli lokalizacja na to pozwoli, to warto promować wśród pracowników wspólne dojazdy do pracy samochodem.

Ekobiuro w ISO 14000

Jeśli chcemy dbać o środowisko to powierzchnia biurowa powinna mieć dobre parametry i wykorzystywać nisko-energetyczne rozwiązania techniczne. Są to tzw. Budynki pasywne. Można również wprowadzić we firmie system zarządzania środowiskiem np. ISO 14000. Jest to seria norm zarządzania środowiskiem obejmującym systemy certyfikowania i etykietowania opracowane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.

część pierwsza https://mulesoft-crisis-response.com/ekobiuro-ekologia-w-pracy-cz1/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.