Menu Zamknij

Ekobiuro – ekologia w pracy – cz1

Ekobiuro tak możesz pomoc ekologii w pracy

W jaki sposób firmy dbają o środowisko, czy w ogóle dbają? Okazuje się, że jest kilka sposobów na to, aby się przypodobać matce naturze nawet w biurze. Do tych sposobów możemy zaliczyć:

  • ograniczanie druku dokumentów

  • używanie energooszczędnych żarówek

  • używanie koszy do segregowania odpadów

Niestety dziś to nie wystarczy. Dbanie o ekologię musi sięgać już dalej. Zwłaszcza, że firma, która dba o środowisko jest postrzegana coraz częściej jako bardziej wiarygodna i odpowiedzialna. W praktyce ma to przełożenie na coraz większe detale. Firma, która chce zwołać konferencję, a lansuje się jako firma „EKO” czyli przyjazna środowisku nie zorganizuje jej w hotelu, który pożera więcej energii niż spore miasto. Taki aspekt ekologiczny odgrywa coraz większą rolę przy organizacji spotkań. Miejsce, w którym odbywają się konferencje i spotkania biznesowe muszą posiadać okna aby móc wietrzyć pomieszczenia i zapewnić dostęp światła dziennego.

Ogranicza to zużycie energii na klimatyzację i oświetlenie. Okazało się, że jeśli notatniki i długopisy umieści się w jednym miejscu zamiast przy każdym krześle, to znacznie mniej jest ich zużywanych. Wodę podaje się w dzbanku, a nie w plastikowych butelkach, cukier w cukiernicy zamiast w jednorazowych torebkach. Najlepiej gdyby to były produkty z Polski, aby nie przykładać ręki do dalekiego transportu, który również zanieczyszcza środowisko. Wiele firm kładzie duży nacisk na to, aby organizowane konferencje były właśnie jak najmniej uciążliwe dla środowiska. Przykładem jest choćby Toyota, która promuje przecież ekologiczny model samochodu PRIUS. Firma Toyota uważa, że oni szczególnie nie mogą organizować spotkań w miejscach ignorujących wpływ na środowisko naturalne.

Małe firmy – małe kroki

Nawyki przyjazne środowisku może wdrożyć nawet najmniejsza firma. Można np. Zamówić do firmy artykuły spożywcze takie jak cukier czy herbata z certyfikatem Fair Trade (Sprawiedliwy handel). Firmy mogą też ograniczyć zamawianie gadżetów reklamowych na rzecz długopisów biodegradowalnych.

kontynuuj czytanie tu https://mulesoft-crisis-response.com/ekobiura-cz2/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.